درود..

راستش دیدم بعضی دوستان در هنگام خرید هاست دچار تردید میشند و یا بعد از خرید هاست پشیمون میشند و هزاران مشکل دیگه براشون پیش میاد

این پست را دادم که قبل از خرید هاست حتما به موارد زیر دقت کنید تا مشکلی براتون پیش نیاد.

مقدمه : هر وب سایت فضایی را روی یکی از سرورها در شبکه اینترنت نیاز دارد که محتویات سایت روی آن سرور قرار گیرد. شرکتهایی که این خدمات را ارائه میدهند، شرکتهای “میزبان وب” نام دارند. در ظاهر تمام این شرکتها خدمات مشابهی ارائه میدهند: ‌اجاره دادن فضایی معین برای اینکه شخص یا شرکت صفحات سایت خود را برای مدت معینی بر روی سرورهای آن شرکت قرار دهد. اما این کل ماجرا نیست. دهها پارامتر در نوع سرویس دهی این شرکتها دخیل هستند که بی توجهی به هر یک از این پارامترها و توجه به شعارهای بی پایه و قیمتهای بسیار پایین برخی از شرکتها، ضررهای جبران ناپذیری را به اشخاص و وب سایتهای آنها میرساند.ذکر این نکته ضروری است که از میان تمامی موارد ذیل، دو اصل کلی مهمترین نقش را در انتخاب شرکت مناسب دارند که هیچ یک به تنهایی قادر به راضی کردن مشتری نخواهد بود:

کیفیت سرویس و پشتیبانی از مشتری.

در هنگام خرید هاست حتما به موارد زیر دقت کنید تا بعد از خرید پشیمون نشید!

میزان امنیت سرور: امن بودن سرورها از نظر مشتری بسیار مهم است. تنظیمات سرورها، وجود سرورهای مجزای مخصوص هر سرویس،‌ وجود دیواره های آتش، وجود نرم افزارهای ضد ویروس، سیاستهای مقابله با خرابکاران و مدت زمان عکس العمل پس از حملات احتمالی خرابکاران، پارامترهایی است که باید به آنها توجه داشت. این نکته را هم در نظر داشته باشید که هیچگاه سراغ شرکتی که ادعا میکند هیچوقت مورد حمله قرار نخواهد گرفت نروید. چون یا با شما صادق نیستند و یا اصلا هیچ تخصصی در زمینه فعالیتی که میکنند ندارند.

.
پهنای باند سرور: پهنای باند سرور یکی از پارامترهایی است که در میزان قابل دسترس بودن سایت شما تاثیر بسزایی دارد. بسیاری از شرکتها برای اینکه از پهنای باندی که در اختیار دارند بتوانند بدرستی استفاده کنند، ‌مشتریهای خود را محدود به استفاده از پهنای باند معینی در ماه میکنند. برخی شرکتها نیز ادعا میکنند که پهنای باند نامحدودی دارند که این قضیه کاملا غیر واقعی است. زیرا هیچ شرکتی نمیتواند پهنای باند نامحدودی در اختیار شما قرار دهد و ذکر پهنای باند نامحدود فقط جنبه تبلیغاتی دارد.‌ قابل ذکر هست که برخی شرکت ها از پهنای باند قابل توجهی برخوردارند که میتوانند پهنای باند شمارا تا هرچقدر نیاز داشتید تامین کنند به همین دلیل اسم نامحدود را روی سرویس شما میگذارند.


حفاظت در برابر بلایای طبیعی با سرور بکاپ در دیتاسنتر دیگر: وقوع بلایای طبیعی هیچوقت قابل پیش بینی نیست و حتی شاید برای یک شخص فنی، این فاکتور خیلی مهم نباشد. ولی برای صاحب یک سایت مهم تجاری، باید این مساله مهم باشد که محل نگهداری سرورها چه وضعیتی دارد. مسلما مراکز داده، ‌با توجه به تخصصشان در اینگونه امور، در هنگام ساخت محلهای نگهداری سرورها، به این مسائل توجه کافی دارند. اگر مشکلی برای سایت و هارد سرور شما پیش بیاد و اطلاعاتتون از بین بره طبیعتا نتیجه زحمات شما از بین میره! به همین دلیل اگر به وب سایت خود اهمیت میدید حتما یک بکاب سرور از یه دیتاسنتر دیگه تهیه کنید که در صورت وجود مشکل برای هاردتون بتونید اطلاعاتتون را از بکاپ سرور به هارد اصلیتون منتقل کنید.

بکاپ سرور : برخی شرکت ها و دیتاسنتر ها سروری را به عنوان بکاپ برای شما اجاره میدهند که این بکاپ سرور به سرور و هارد اصلی شما از طریق ای پی و … متصل میشه و طبق درخواست شما روزانه یا هفتگی یا … اطلاعات هارد اصلی شما به روی بکاپ سرور منتقل میشه و در اونجا ذخیره میشه تا اگر مشکلی برای هارد اصلیتون پیش اومد از طریق بکاپ سرور بشه اخرین اطلاعات ذخیره شدتون را برگردوند.

زمان بالا بودن سرور یا آپتایم : داشتن تنوع ارتباطهای اینترنتی در شرکتهای میزبان (محل استقرار سرورها) نکته مهمی است که باید حتما مد نظر داشت. هر چه تعداد ارتباطهای اینترنی بیشتر باشد، اندازه و سرعت سرورها بیشتر بوده و در نتیجه با قطع شدن احتمالی یک ارتباط اینترنتی، سرور و سایت شما همچنان ارتباط خود با اینترنت را برقرار میبیند و بالا خواهد بود. (این پارامتر برای شرکتهای ایرانی که اکثر قریب به اتفاق آنها سرورهایشا ن در خارج از ایران است، برای محل استقرار سرورها مصداق دارد.) شرکتهایی در کشورهای پیشرفته آمریکایی و اروپایی وجود دارند که بصورت تخصصی، فعالیتشان تامین اماکنی است که ویژگیهای لازم برای استقرار سرورهای میزبان را داشته باشد که اصطلاحا مراکز داده نامید میشوند. برای مشاهده میزان بالا بودن یک سرور میتونید از سایت  host-tracker.com استفاده کنید . ( بهترین حالت برای یک سرور ۹۹٫۹۹۹% می باشد. )

خدمات پشتیبانی: ارائه خدمات پشتیبانی بصورت ۲۴ ساعته، یک شعار غیر واقعی است.‌ مگر اینکه افراد پاسخگو به مشکلات (حتی در ساعت ۴ صبح) افراد حرفه ای در علم کامپیوتر باشند. نکته مهم در پشتیبانی مشتریان این است که وی هنگام برقراری ارتباط با مسئولین پشتیبانی، اطمینان داشته باشد که به وی و مشکلاتش توجه و اهمیت داده میشود. ( ناگفته نماند که برخی شرکت های هاستینگ بین المللی خارجی واقعا پشتیبانی ۲۴ ساعته دارند )

بسیاری از شرکتهای میزبان،‌ علاوه بر خدمات پشتیبانی تلفنی، بصورت الکترونیکی نیز خدمات پشتیبانی ارائه می دهند که در صورتی که این نوع پشتیبانی بصورت صحیح و بموقع انجام شود، روش بسیار مناسبی برای حل مشکلات مشتریان میباشد. برای امتحان میتوانید یک نامه الکترونیکی  به مسئولین فنی شرکت بفرستید یا از طریق وب سایت آن شرکت، یک نامه به بخش پشتیبانی بفرستید.‌ اگر زمان پاسخگویی به نامه شما کمتر از ۶ ساعت بود (بجر ایام تعطیل و خارج از ساعت اداری) ، این شرکت را در بالای لیست خود قرار دهید. اگر بشتر از ۶ ساعت برای یک ایمیل صبر کنید مطمئنا این شرکت نمیتونه در مواقع خیلی ضروری که بهشون نیاز دارید کمکی برای شما باشه!

تنوع خدمات: تنوع خدمات یک شرکت، پارامتری است که برای مشتری اهمیت دارد. هر چه خدماتی که شرکت میزبان ارائه دهد متنوع تر و کامل تر باشد، مشتری در انتخاب سرویس خود، راحت تر تصمیم میگیرد. قیمت مناسب سرویسها نیز میتواند قابل ذکر باشد.

شرکتی که تمام نیازی های مشتری خود را رفع میکند شرکتی موفقمی باشد !

برای مثال  یک شرکت هاستینگ باید خدمات زیر را ارائه دهد :

- خدمات ثبت و تمدید دامین

- هاست اشتراکی

- سرور مجازی ( VPS )

- سرور اختصاصی ( Dedicated )

- نمایندگی هاست ( Reseller )

- ارائه گواهینامه اس اس ال

- خدمات برنامه نویسی و طراحی سایت

اگه شرکتی همه موارد بالا را با کیفیتی خوب و قیمتی مناسب انجام بده میتونه یکی از موفق ترین ها در این عرصه باشه.

طراحی و ظاهر مناسب سایت اصلی شرکت هاستینگ : شرکتی که شما ازش خرید میکنید حتما باید از یه طراحی زیبا و کاربر پسند برخوردار باشه! به طور ساده تر بگم : برای سایتشون و اعتبارشون زحمت بکشند و پول خرج کنند!

چون وبسایتی که مدیرش برای اون زحمت بکشه و برای طراحی و تبلیغات و …خرچ کنه مطمئنا برای چند سال اینده نقشه میکشه و میخواد در دراز مدت کار کنه و براش مشتری اهمیت داره و به فکر کار کردن کوتاه مدت نیست پس کاربر میتونه به چنین شرکتی اعتماد کنه و بلعکس

نحوه برخورد و اخلاق مسئولین شرکت و میزان سواد ان ها : شما برای بار اول با مسئولین شرکت به صورت تلفنی صحبت کنید و نحوه برخوردشون را ببینید اگه خوب بود که یه مزیت محسوب میشه ولی اگه بد اخلاق بودن و … به هیچ وجه با اون شرکت کار نکنید . چون این شرکت شاید شما در طول ماه ۲بار مشکل برای هاستتون پیش بیاد دیگه یا جوابتون را ندند و یا یه طوری خیلی بد با شما رفتار کنند.

به عنوان مثال یه سوال تخصصی از مسئولین این شرکت بپرسید اگه نتونستند جواب بدند بهتره از این شرکت سرویس نگیرید. چون در مواردی که سایت شما به مشکل فنی هاست بر بخوره این شرکت نمیتونه کاری براتون انجام بده !

شرکت ثبت شده باشه : سایتی که شما ازش سرویس میگیرید حتما باید یه شرکت ثبت شده با شماره ثبت باشه و دارای دفتر کار !

در صورت امکان حتما باهاشون قرارداد کتبی ببندید که اگر مشکلی برای سایتتون پیش اومد جوابگو باشند.

اگر سوالی / پیشنهادی / انتقادی بود خوشحال میشم مطرح کنید.

ارادتمند.

ف.شمشاد – مدیر گروه تجارت الکترونیک پادینا


 
۲۸ دی ۱۳۸۸
فرشاد شمشاد

» ارسال نظرات