مقاله هاي خودم

درود.

در این پست سعی دارم راجب خود بازاریابی ویروسی صحبت کنم! پست قبلی یک روش از بازاریابی ویروسی بود ولی این پست توضیح خود بازاریابی ویروسی می باشد.

بازاریابی ویروسی یک استراتژی بازاریابی است که مردم را به بازگو کردن پیام بازاریابی شما به دیگران،بر می انگیزد.

این امر می تواند باعث جلب توجه بسیار زیادی به خدماتی که ارائه می کنید و یا محصولاتی که تولید می کنید باشد.

جلب توجهی تصاعدی! یک نفر به دونفر می گوید ، آندو به چهار نفر می گویند، آن چهار نفر به هشت نفر می گویند و … . بعنوان مثال ، در بازاریابی توسط پست الکترونیک ،اگرeMail شما شامل عنصری باشد که دریافت کننده را به فرستادن آن پیام به دیگران ترغیب کند ، شما یک بازاریابی ویروسی انجام داده اید.

بازاریابی ویروسی به تعداد تبادل بین اشخاص مختلف بستگی دارد.

اگر درصد زیادی از دریافت کنندگان پیامی ، آنرا به تعداد زیادی از دوستان خود ارسال کنند ، رشد ارسال آن پیام بسیار قابل توجه خواهد بودو به طبع اگر تعداد تبادل کم شود ، رشد با شکست روبرو خواهد شد.

مسابقات ، رای گیری و نظر سنجی ، بازی و حتی لطیفه از فرم های دیگر بازاریابی ویروسی هستند. به طور کلی پیام تبلیغاتی شما که به طور مداوم از هر فرد به فرد دیگر انتقال می یابد بازاریابی ویروسی نام دارد.

اگر شما به ۱۰۰ نفر eMail بفرستید و فقط ۲۵% از آن افراد صرفا” به یک نفر از دوستان خود پیام شما را منتقل کنند ، شما براحتی پیام خود را به ۲۵ نفر دیگر رسانده اید. ۲۵ نفری که ممکن بود هیچ وقت پیام شما را دریافت نکنند.

شما با استفاده از بازاریابی ویروسی مشتریان بیشتری جلب خواهید کرد.


 
۶ بهمن ۱۳۸۸
فرشاد شمشاد

سلام

خسته نباشید خدمت خوانندگان محترم وبلاگ

اول از همه عذر میخوام از کاربران صمیمی وبلاگ که یکمی وقت نمیکنم سریعتر اپدیت کنم

ایشالله جبران میکنم

خب راستش میخوام تو این پست راجب یه روش برای افزایش بازدید سایتتون و افزایش فروش شما صحبت کنم!

محبوب شدن از طریق معرفی افراد به یکدیگر، روشی کاملاٌ مرتبط با بازاریابی ویروسی، یکی از موثرترین راه های تبلیغ یک شغل یا یک محصول تولیدی است. یکی از سودمندترین راههای بازاریابی ویروسی برای وب سایت ها، استفاده از روش ( این سایت را به دوستان خود معرفی کنید ) می باشد.

در این روش افراد می توانند یک صفحه وب و محتویات آن را برای خانواده، دوستان و هر کس دیگر بفرستند.

البته در این روش اگر فرد دریافت کننده ایمیل برداشت بدی از ایمیل فرستاده شده بکند و ان را هرزنامه ( اسپم ) تلقی کنید ای  پی سرور و سایت شمارا که ایمیل باهاش فرستاده شده را از ایمیل خود بن میکند و ایمیل های شما از این به بعد به پوشه اسپم یا اوت باکس منتقل میشود !

.

حروف مختصر این روش T-A-F می باشد که مخفف :  ( تماس با دوست ) Tell A Freind می باشد.

.

راه هایی برای جلوگیری از درنظر گرفتن ایمیل های “برای دوستتان هم بفرستید” به عنوان هرزنامه، وجود دارد :

- یادداشتی را در انتهای ایمیل بگنجانید که: “این ایمیل یک T-A-F است. حتی می توانید این جمله را اضافه کنید که در صورت مواجه شدن با هر نوع سوء استفاده و سوء تفاهم با مدیر سایت … تماس بگیرید.

- نام فرستنده باید برای اطمینان در بخش From ذکر شود تا گیرنده پیام آن را از یک هرزنامه تشخیص ندهد.

- همچنین به دریافت کنندگان ایمیل ها اعلام کنید که آدرس ایمیل آن ها ثبت نمی شود.

- به دریافت کننده های ایمیل این امکان را بدهید که اگر مایل به دریافت ایمیل از سایت شما نیستند میتوانند امکان ارسال ایمیل از سایتتان را برای ایمیلشان حذف کنند. ( یعنی کسی نتونه به این ایمیل از سایت شما پیامی بفرسته  )

.

اگر هنوز برای استفاده از لینک “برای دوستتان هم بفرستید” در صفحات وب مردد هستید، توجه داشته باشید که این روش از موثرترین راه های بازاریابی ویروسی است.


به مرور زمان راجب روش های دیگه توضیح خواهم داد.


موفق و سربلند باشید…


 
۶ بهمن ۱۳۸۸
فرشاد شمشاد

در این مقاله شمارا با فروشی بدون نیاز به شما اشنا میکنم !

مدتی است که امکان پرداخت آنلاین با کارتهای بانکی عضو شتاب فراهم شده است. کافی است با یکی از بانکهای ارائه دهنده گذرگاه پرداخت اینترنتی قرارداد ببندید و کد مخصوص خودتان را از بانک دریافت کنید  و از برنامه نویس سایتتان بخواهید کد لازم را به سایتتان اضافه کند.  کاربران براحتی می توانند به وب سایت شما مراجعه کرده و محصولات را خریداری کرده و پرداخت را بصورت آنلاین انجام دهند.

تا اینجای کار نیمی از معامله انجام شده است، یعنی مشتری محصولی را سفارش داده و مبلغ آنرا پرداخت کرده است. حال نوبت شماست که محصول موردنظر را آماده کرده و برای مشتری بفرستید.

محصولات شما باید محصولات دیجیتالی باشد تا نیازی به کار کردن با شرکت های پستی و … نباشد تا شعار مقاله ما ( فروشی بدون نیاز به شما ) حقیقت داشته باشد!

حال شمارا با برخی محصولات دیجیتالی اشنا میکنم.

فروش محصولات دیجیتال در جهان به روندی با رشد غیرقابل تصور تبدیل شده است.

محصولات اموزشی  میتوانند یکی از این محصولات دیجیتال باشند که در هنگام فروش نیازی به شما نخواهد بود.

اگر در یک ضمینه اموزشی ( اموزش زبان انگلیسی ، و هزاران اموزش مباحث دیگر ) اطلاعاتی داشته باشید میتوانید همین الان کسب و کار خود را شروع کنید.

شما باید تحقیق خود را از همین حالا شروع کنید تا ببینید کاربران به چه نوع اموزشی نیاز دارند و دنبال چه نوع اطلاعاتی هستند تا شما ان اطلاعات را اماده فروش کنید.

نکته قابل توجه آن است که فروش نسخه الکترونیکی کتابها ( پی دی اف ) در حال پیشی گرفتن از فروش نسخه کاغذی است. چرا مشتری کتابی الکترونیکی می خرد در صورتی که می تواند همان کتاب را به صورت چاپ شده بخرد.

راز موفقیت فروش محصولات دیجیتال در تحویل سریع آنها است.


اکثر مشتریان خریدهای محصولات دیجیتال زمانی به این فروشگاه های دیجیتالی انلاین مراجعه میکنند که نیاز فوری به محصول مورد نظر دارند و امکان خرید در ان لحظه از بیرون را ندارند . پرداخت خود را بصورت آنلاین انجام دهند و در همان لحظه کتاب را دانلود کنند!

سوالی که شاید برای بسیاری از شما عزیزان پیش آید آن است که چرا افراد باید برای بدست آوردن اطلاعات پول بپردازند، در حالی که می توانند در هر زمینه اطلاعات رایگان را از اینترنت بدست اورند . نکته در همین است که حجم اطلاعات موجود در هر زمینه به مقدار عجیبی زیاد است. بنابرین یافتن اطلاعات کابردی کار آسانی نیست! افراد وقت کافی برای خواندن صدها صفحه اطلاعات و طبقه بندی آن ندارند. و شاید محتوایی که در اینترنت به صورت رایگان هست کیفیت محتوای پولی اختصاصی را نداشته باشد.  اطلاعات رایگان در اینترنت درست مانند آن است که شخصی را به صرف غذای رایگان در رستوران دعوت کنیم و جلوی او یک منوی هزار صفحه ای شامل ۱۰ هزار غذا قرار دهیم تا او انتخاب کند. مطمئنا انتخاب کار وقت گیر و سختی خواهد بود.

راز موفقیت محصولات آموزشی در ارائه اطلاعات با حجم کم و کاملا کاربردی است. درست است که اطلاعات به رایگان در اختیار همه است. ولی بسته بندی اطلاعات به صورت قابل استفاده و مفید، کار بسیار باارزشی است و همواره مشتریان خود را دارد.

محصولات آموزشی پرفروش اطلاعات جدید و فوق العاده ارائه نمی دهند، بلکه همان اطلاعات موجود را بطور منظمی طبقه بندی می کنند و در اختیار علاقه مندان قرار می دهند و خریدار می تواند در کمترین زمان به اطلاعات دلخواهش دسترسی پیدا کند.

بنابرین یک محصول آموزشی با حجمی معقول بسازید. بهترین گزینه برای شروع کار می تواند یک کتاب الکترونیکی ۲۰ تا ۳۰ صفحه ای باشد.

برخی دیگر از محصولات دیجیتال میتوان به فروش : کارت شارژ – کارت اینترنت و کلا چیزهایی که به نوعی بشه از طریق اینترنت به کاربر یا خریدار تحویل داد.

مشتری به وب سایت شما مراجعه می کند و به کتاب الکترونیکی شما یا هر محصول دیجیتال شما علاقه مند می شود. قیمت آن هم طوری است که وسوسه خرید را بیشتر می کند. با کارت بانکی خود پول را پرداخت می کند و پس از پرداخت موفقیت آمیز به صفحه دریافت محصول هدایت می شود و جنس خود را انلاین تحویل میگیرد .

معامله انجام شد! شاید در زمان معامله شما در خواب باشید و یا در مسافرتی تفریحی!

بله می توانید هر روز پس از بیدار شدن حساب بانکی خود را کنترل کنید تا ببینید چقدر به موجودی آن اضافه شده است. البته دقت کنید که فقط فرایند فروش خودکار است و به خودی خود انجام می شود، ولی بسیاری از کارهای لازم باید به صورت روزانه و توسط شما انجام شود: کارهایی مانند بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو، تبلیغات اینترنتی و غیر اینترنتی برای افزایش بازدیدکننده، پاسخ به سوالات بازدیدکنندگان از طریق ایمیل و …

موفق باشید


 
۳۰ دی ۱۳۸۸
فرشاد شمشاد

درود..

راستش دیدم بعضی دوستان در هنگام خرید هاست دچار تردید میشند و یا بعد از خرید هاست پشیمون میشند و هزاران مشکل دیگه براشون پیش میاد

این پست را دادم که قبل از خرید هاست حتما به موارد زیر دقت کنید تا مشکلی براتون پیش نیاد.

مقدمه : هر وب سایت فضایی را روی یکی از سرورها در شبکه اینترنت نیاز دارد که محتویات سایت روی آن سرور قرار گیرد. شرکتهایی که این خدمات را ارائه میدهند، شرکتهای “میزبان وب” نام دارند. در ظاهر تمام این شرکتها خدمات مشابهی ارائه میدهند: ‌اجاره دادن فضایی معین برای اینکه شخص یا شرکت صفحات سایت خود را برای مدت معینی بر روی سرورهای آن شرکت قرار دهد. اما این کل ماجرا نیست. دهها پارامتر در نوع سرویس دهی این شرکتها دخیل هستند که بی توجهی به هر یک از این پارامترها و توجه به شعارهای بی پایه و قیمتهای بسیار پایین برخی از شرکتها، ضررهای جبران ناپذیری را به اشخاص و وب سایتهای آنها میرساند.ذکر این نکته ضروری است که از میان تمامی موارد ذیل، دو اصل کلی مهمترین نقش را در انتخاب شرکت مناسب دارند که هیچ یک به تنهایی قادر به راضی کردن مشتری نخواهد بود:

کیفیت سرویس و پشتیبانی از مشتری.

در هنگام خرید هاست حتما به موارد زیر دقت کنید تا بعد از خرید پشیمون نشید!

میزان امنیت سرور: امن بودن سرورها از نظر مشتری بسیار مهم است. تنظیمات سرورها، وجود سرورهای مجزای مخصوص هر سرویس،‌ وجود دیواره های آتش، وجود نرم افزارهای ضد ویروس، سیاستهای مقابله با خرابکاران و مدت زمان عکس العمل پس از حملات احتمالی خرابکاران، پارامترهایی است که باید به آنها توجه داشت. این نکته را هم در نظر داشته باشید که هیچگاه سراغ شرکتی که ادعا میکند هیچوقت مورد حمله قرار نخواهد گرفت نروید. چون یا با شما صادق نیستند و یا اصلا هیچ تخصصی در زمینه فعالیتی که میکنند ندارند.

.
پهنای باند سرور: پهنای باند سرور یکی از پارامترهایی است که در میزان قابل دسترس بودن سایت شما تاثیر بسزایی دارد. بسیاری از شرکتها برای اینکه از پهنای باندی که در اختیار دارند بتوانند بدرستی استفاده کنند، ‌مشتریهای خود را محدود به استفاده از پهنای باند معینی در ماه میکنند. برخی شرکتها نیز ادعا میکنند که پهنای باند نامحدودی دارند که این قضیه کاملا غیر واقعی است. زیرا هیچ شرکتی نمیتواند پهنای باند نامحدودی در اختیار شما قرار دهد و ذکر پهنای باند نامحدود فقط جنبه تبلیغاتی دارد.‌ قابل ذکر هست که برخی شرکت ها از پهنای باند قابل توجهی برخوردارند که میتوانند پهنای باند شمارا تا هرچقدر نیاز داشتید تامین کنند به همین دلیل اسم نامحدود را روی سرویس شما میگذارند.


حفاظت در برابر بلایای طبیعی با سرور بکاپ در دیتاسنتر دیگر: وقوع بلایای طبیعی هیچوقت قابل پیش بینی نیست و حتی شاید برای یک شخص فنی، این فاکتور خیلی مهم نباشد. ولی برای صاحب یک سایت مهم تجاری، باید این مساله مهم باشد که محل نگهداری سرورها چه وضعیتی دارد. مسلما مراکز داده، ‌با توجه به تخصصشان در اینگونه امور، در هنگام ساخت محلهای نگهداری سرورها، به این مسائل توجه کافی دارند. اگر مشکلی برای سایت و هارد سرور شما پیش بیاد و اطلاعاتتون از بین بره طبیعتا نتیجه زحمات شما از بین میره! به همین دلیل اگر به وب سایت خود اهمیت میدید حتما یک بکاب سرور از یه دیتاسنتر دیگه تهیه کنید که در صورت وجود مشکل برای هاردتون بتونید اطلاعاتتون را از بکاپ سرور به هارد اصلیتون منتقل کنید.

بکاپ سرور : برخی شرکت ها و دیتاسنتر ها سروری را به عنوان بکاپ برای شما اجاره میدهند که این بکاپ سرور به سرور و هارد اصلی شما از طریق ای پی و … متصل میشه و طبق درخواست شما روزانه یا هفتگی یا … اطلاعات هارد اصلی شما به روی بکاپ سرور منتقل میشه و در اونجا ذخیره میشه تا اگر مشکلی برای هارد اصلیتون پیش اومد از طریق بکاپ سرور بشه اخرین اطلاعات ذخیره شدتون را برگردوند.

زمان بالا بودن سرور یا آپتایم : داشتن تنوع ارتباطهای اینترنتی در شرکتهای میزبان (محل استقرار سرورها) نکته مهمی است که باید حتما مد نظر داشت. هر چه تعداد ارتباطهای اینترنی بیشتر باشد، اندازه و سرعت سرورها بیشتر بوده و در نتیجه با قطع شدن احتمالی یک ارتباط اینترنتی، سرور و سایت شما همچنان ارتباط خود با اینترنت را برقرار میبیند و بالا خواهد بود. (این پارامتر برای شرکتهای ایرانی که اکثر قریب به اتفاق آنها سرورهایشا ن در خارج از ایران است، برای محل استقرار سرورها مصداق دارد.) شرکتهایی در کشورهای پیشرفته آمریکایی و اروپایی وجود دارند که بصورت تخصصی، فعالیتشان تامین اماکنی است که ویژگیهای لازم برای استقرار سرورهای میزبان را داشته باشد که اصطلاحا مراکز داده نامید میشوند. برای مشاهده میزان بالا بودن یک سرور میتونید از سایت  host-tracker.com استفاده کنید . ( بهترین حالت برای یک سرور ۹۹٫۹۹۹% می باشد. )

خدمات پشتیبانی: ارائه خدمات پشتیبانی بصورت ۲۴ ساعته، یک شعار غیر واقعی است.‌ مگر اینکه افراد پاسخگو به مشکلات (حتی در ساعت ۴ صبح) افراد حرفه ای در علم کامپیوتر باشند. نکته مهم در پشتیبانی مشتریان این است که وی هنگام برقراری ارتباط با مسئولین پشتیبانی، اطمینان داشته باشد که به وی و مشکلاتش توجه و اهمیت داده میشود. ( ناگفته نماند که برخی شرکت های هاستینگ بین المللی خارجی واقعا پشتیبانی ۲۴ ساعته دارند )

بسیاری از شرکتهای میزبان،‌ علاوه بر خدمات پشتیبانی تلفنی، بصورت الکترونیکی نیز خدمات پشتیبانی ارائه می دهند که در صورتی که این نوع پشتیبانی بصورت صحیح و بموقع انجام شود، روش بسیار مناسبی برای حل مشکلات مشتریان میباشد. برای امتحان میتوانید یک نامه الکترونیکی  به مسئولین فنی شرکت بفرستید یا از طریق وب سایت آن شرکت، یک نامه به بخش پشتیبانی بفرستید.‌ اگر زمان پاسخگویی به نامه شما کمتر از ۶ ساعت بود (بجر ایام تعطیل و خارج از ساعت اداری) ، این شرکت را در بالای لیست خود قرار دهید. اگر بشتر از ۶ ساعت برای یک ایمیل صبر کنید مطمئنا این شرکت نمیتونه در مواقع خیلی ضروری که بهشون نیاز دارید کمکی برای شما باشه!

تنوع خدمات: تنوع خدمات یک شرکت، پارامتری است که برای مشتری اهمیت دارد. هر چه خدماتی که شرکت میزبان ارائه دهد متنوع تر و کامل تر باشد، مشتری در انتخاب سرویس خود، راحت تر تصمیم میگیرد. قیمت مناسب سرویسها نیز میتواند قابل ذکر باشد.

شرکتی که تمام نیازی های مشتری خود را رفع میکند شرکتی موفقمی باشد !

برای مثال  یک شرکت هاستینگ باید خدمات زیر را ارائه دهد :

- خدمات ثبت و تمدید دامین

- هاست اشتراکی

- سرور مجازی ( VPS )

- سرور اختصاصی ( Dedicated )

- نمایندگی هاست ( Reseller )

- ارائه گواهینامه اس اس ال

- خدمات برنامه نویسی و طراحی سایت

اگه شرکتی همه موارد بالا را با کیفیتی خوب و قیمتی مناسب انجام بده میتونه یکی از موفق ترین ها در این عرصه باشه.

طراحی و ظاهر مناسب سایت اصلی شرکت هاستینگ : شرکتی که شما ازش خرید میکنید حتما باید از یه طراحی زیبا و کاربر پسند برخوردار باشه! به طور ساده تر بگم : برای سایتشون و اعتبارشون زحمت بکشند و پول خرج کنند!

چون وبسایتی که مدیرش برای اون زحمت بکشه و برای طراحی و تبلیغات و …خرچ کنه مطمئنا برای چند سال اینده نقشه میکشه و میخواد در دراز مدت کار کنه و براش مشتری اهمیت داره و به فکر کار کردن کوتاه مدت نیست پس کاربر میتونه به چنین شرکتی اعتماد کنه و بلعکس

نحوه برخورد و اخلاق مسئولین شرکت و میزان سواد ان ها : شما برای بار اول با مسئولین شرکت به صورت تلفنی صحبت کنید و نحوه برخوردشون را ببینید اگه خوب بود که یه مزیت محسوب میشه ولی اگه بد اخلاق بودن و … به هیچ وجه با اون شرکت کار نکنید . چون این شرکت شاید شما در طول ماه ۲بار مشکل برای هاستتون پیش بیاد دیگه یا جوابتون را ندند و یا یه طوری خیلی بد با شما رفتار کنند.

به عنوان مثال یه سوال تخصصی از مسئولین این شرکت بپرسید اگه نتونستند جواب بدند بهتره از این شرکت سرویس نگیرید. چون در مواردی که سایت شما به مشکل فنی هاست بر بخوره این شرکت نمیتونه کاری براتون انجام بده !

شرکت ثبت شده باشه : سایتی که شما ازش سرویس میگیرید حتما باید یه شرکت ثبت شده با شماره ثبت باشه و دارای دفتر کار !

در صورت امکان حتما باهاشون قرارداد کتبی ببندید که اگر مشکلی برای سایتتون پیش اومد جوابگو باشند.

اگر سوالی / پیشنهادی / انتقادی بود خوشحال میشم مطرح کنید.

ارادتمند.

ف.شمشاد – مدیر گروه تجارت الکترونیک پادینا


 
۲۸ دی ۱۳۸۸
فرشاد شمشاد